Liigkarvasus 29.11.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Minu probleem seisneb selles, et mul on näo peal liiga palju karvu ja need on liiga tugevad. Nimelt 7 aastat tagasi oli neid küll hõredalt, kuid mind segasid ja hakkasin raseerima. Mida aeg edasi, seda tumedamaks on läinud ja nüüd pean iga päev juba raseerima. Loomulikult ei ole see normaalne, et üks naisterahvas peab nii tegema. Karvad põhjustavad ka muid probleeme. Töötasin mõnda aega koolis õpetajana ja loomulikult õpilased märkasid kohe minu üleliigseid karvu, isegi siis, kui püüdsin neid hoolikalt raseerida. Eks nad siis arutasid isekeskis, kas olen mees või naine. Mina aga ei pidanud vastu ja lahkusin koolist. Samuti ei julge ma õieti inimestega kohtudagi ja kardan, et ka mõne meesterahvaga läheduse saavutamine võib raskeks osutuda. Tegelikult ei julge ma õieti väljas käiagi.
Seega on mul esimene küsimus, et kui palju võib umbes maksta selline laserdepilatsioon näolt? Siis tean, kui palju raha koguda, et veidigi edasi saaks tegutseda. Infoks, et haigekassakaarti mul kahjuks pole. Kus saaks Tallinnas laserdepilatsiooni teha? Kas seal juures töötavad ka arstid? See oleks minu jaoks väga oluline teada. Võib arvata, et tegu on hormonaalse häirega, ka mu emal on veidi rohkem karvu näopiirkonnas. Tõenäoliselt on see päritav. Aga temaga ma loomulikult sellest ei räägi.
Samas pole ma julgenud juba seetõttu sellest arstidega rääkida, et nii palju kui olen kuulnud, pidi hormoonravi paksuks tegema. Vähemalt paljudega on nii läinud. Minul on selles suhtes suur soodumus, sest ka kehakaaluga on niigi probleeme. Olen võtnud maha vahepeal üle kümne kilo, aga ega vormi kerge säilitada ole. Siit ka teine küsimus, et kas hormoonravi ajal on võimalik samas oma kehakaalu kontrolli all hoida? Ette tänades

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Saan väga hästi aru Teie probleemist ja sooviks Teid ka aidata.Kuna Teil haigekassakaarti pole,võiksite tulla minu juurde erakliinikusse vastuvõtule.Kahjuks võtan ma vastu ainult Tartus,esmaspäeviti Tähe erakliinikus ,Tähe 95,tel.17348145 ja kolmapäeviti Elite kliinikus,Sangla 63,tel.07409930.
Siis saaksime määrata Teie hormoonide sisalduse vereseerumis ja vastavalt sellele otsida Teie jaoks kõige optimaalsem variant raviks.Edu soovides,Maie Väli