seenhaigus 28.11.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 27 a naine ja juba aastaid hädas seenhaigusega. Varem oli see suhteliselt harva, aga nüüd ägeneb kord kuus. Mõnikord on kergem variant või pole arsti juurde pääsenud ja siis pole ravinud, teinekord on küllaltki tugevad sümptomid ja siis olen arstilt ka rohtu saanud. Tehtud on ka analüüsid ning suguhaiguseid ma ei põe. Ausalt öeldes on seda juba väga raske taluda, kuid tundub, et ükski arst ei oska mind aidata muuga kui küünalde väljakirjutamisega ja kui arsti juurde k aõigel hetkel ei pääse, siis tuleb lihtsalt kannatada. Järgmisel aastal on plaanis ka rasestuda, kuid minuteada kahjustab seennakkus ka loodet. Kas teie oskate soovitada, mida ma peaksin ette võtma?
Ette tänades,
Kristi

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Kroonilise tupe seenpõletiku korral on abi suukaudsest seenevastasest ravist, soovitan teha ravi 1 kord kuus (1 kapsel) 6 kuu jooksul. Nii saate oma probleemile lahenduse. Tupe seeninfektsioon ei takista rasestumist ja ei kahjusta ka loodet.
dr. Seemen