menopausist 09.06.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen 49 a. Aasta tagasi muutus menstruatsioon ebakorraoäraseks ja lasksin spiraali eemaldada. Tegin 2 korda järjest depo-provera süsti,kuid peale teist süsti,kui 3 kuu lõpus oli verejooks 2 nädalat loobusin uuest süstist.Peale seda ei ole menstruatsiooni olnud ja sellest on juba üle 2 kuu. Ei ole enam kasutanud rasestumisvastaseid vahendeid, kuid ei oska ka võtta seisukohta, kas on mingi oht veel rasedaks jääda või juba olen sellises eas,kus menstruatsiooni enam ei tule.Mingeid vaevusi seoses menopausiga ei tähelda. Mida Teie soovitaksite? Lugupidamisega. A.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Kõige õigem oleks minna günekoloogi vastuvõtule ja kontrollida hormoonide sisaldus vereseerumis.Alles siis võib täpselt öelda, kas on juba menopaus või mitte. See,et Teil momendil menopausile iseloomulikke vaevusi ei ole, ei tähenda,et hormoonid normis on. Teie vanuses on oht rasestumiseks siiski kaduvväike.