Leukotsüüdid analüüsis 26.11.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen 34 a. 2 lapse ema, väiksem on 11-kuune, kes saab veel 1-2x päevas rinda. Kui väiksem oli 5-kuune, tegin aborti. Selle järgselt sain 3 päeva antibiootikumi ravi, kuna tekkis põletik ja tehti järelpuhastus. Hiljem võetud analüüsid olid korras. Hakkasin võtma Micro-30 pille ja algas regulaarne menstruatsioon. Paar kuud tagasi, kui soovisin spiraali paigalda, oli analüüsis massiliselt leukotsüüte. Sain jälle ravi (3 kuuli). Järgmises analüüsis olukord täpselt sama. Sain uut ravi (10 kuuli). Viimases analüüsis leukotsüüte küll vähem, kuid ikka 40-50%, nii et spiraali panna ei saa. Arst arvas , et ootame ja vaatame. Võetud on ka kõik võimalikud külvid emakakaelalt, mis olid korras. Millest ikkagi see leukotsüütide vohamine ja mitte allumine ravile. Arst arvas, et see võib olla lihtsalt stressist ja organismi vastupanuvõime langusest peale sünnitust ja aborti. Kuidas neist ikkagi võitu saada ja kas selline leukotsüütide vohamine on tavaline (et ootame ja vaatame)?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Milliseid külve emakakaelast on võetud, on siiski raske ennustada. Kui PAP , klamüüdia analüüs ja bakterioloogiline külv on korras, võib spiraali asetada. Leukotsüütide hulga pidev jälgimine pole vajalik. Kui on tegemist tupe puhtuse häirega (vaginoos), soovitan teha suukaudse ravi Metronidazoliga.
dr. Seemen