ebameeldiv tunne tupes 23.11.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Olen peagi 18 aastaseks saav neiu ja seksuaalkogemust on mul umbes aasta jagu. Paraku ma ei ela väga sagedast suguelu, kuid siiski on mul üks probleem sellega seoses. Nimelt mulle ei paku naudingut selline vahekord kus mu poiss minu sees on. Alguses (sisenemisel) on see isegi meeldiv tunne, kuid mida kauem suguti tupes on seda ebameeldivamaks asi läheb. Mul oleks justkui natuke valus. Pärast seda pean ma natuke "taastuma" enne kui edasi saame toimetada- ja edasi läheme nagu ikka ja alati- ainult välispidiselt (sedasi saan orgasmi), sest kahjuks teisiti ei ole mul võimalik täiel määral nautida seksi. Kas asi on mu väheses kogemuses, kuivas tupes (kuigi ma seda ise nii ei arva) või milleski muus? Ma tahaks väga selle probleemi lahendada ja ootan asjatundlikku nõuannet, et saaksin ka seespidiselt probleemivabalt seksi nautida.

Aitäh Teile,
Krissu

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Naiste orgastilisus on erinev, s.t. et osad naised saavad rahulduse just eelkõige kliitori stimulatsioonist ja tupe kaudu üldsegi mitte või vaid üksikutes poosides, kus on piisav kliitori stimulatsioon. Üheks põhjuseks võib olla ka mitte piisav tupe märgumine, mille põhjuseks omakorda võib olla lühike eelmäng . Ka pillide võtmise ajal on tupp kuivem ja võib sellega seoses esineda valulikku suguühet.
dr. Seemen