novynette 21.11.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere doktor! Arst kirjutas välja nimetatud pillid, ei küsinud ka kas ma suitsetan- kodus lugesin, et need kaks asja ei sobi mitte kokku. Mis saab kui ma neid pille ikka edasi kasutan? Olen 42 aastat vana, arsti juurde praegu ei pääse. Mis hullu minuga juhtuma nüüd siis hakkab? Ette tänades, tervist ja jõudu soovides Marika.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Suitsetamine (vanuses üle 35 aasta) ja pillid kokku ei sobi, sest see suurendab riski haigestuda südame-veresoonkonna haigustesse( infarkt, insult jt.).
Soovitan rasestumisvastase vahendina spiraali või minipille( need pillid sisaldavad ainult ühte, s.o.kollaskeha hormooni).
dr. Seemen