kilpnääre 21.11.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

olen 20 aastane ja suureks probleemiks juba pea kaks aastat väljalangevad juukesd. enim tuleb juukseid pestes ning kuivatades, olen kohutavalt mures, olen proovinud kõikvõimalikke vitamiine,platsenta ampulle, aga miski ei aita. äkki on asi sisemine? kas kilpnäärme ala-või ületalitlus või põletik võib seda põhjustada, kelle poole peaksin pöörduma, samuti olen väga närviline ja väsinud, kevadel avastati südamelihase põletik, aga juuste väljalangemine juba mitu aastat..
abi oodates

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Tõepoolest,võiksite pöörduda endokrinoloogi vastuvõtule,et määrata kilpnäärme talitlus.Kui hormonaalselt on kõik korras,soovitaks ka nahaarsti konsultatsiooni.Kui elate Lõuna-Eestis siis Tartu Ülikooli Kliinikumi nahahaiguste kliinikus dr.Külli Kingo tegeleb juuste väljalanguse probleemiga ja on minu patsientidele küll väga suuresti abiks olnud. Edu soovides,Maie Väli