müasteenia gravis ja antibeebipillid 18.11.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 20ndates naine. Paar aastat tagasi diagnoositi mul lihashaigus Müasteenia gravis. Hetkel olen võtnud pool kuud tablette Harmonet. peale tableti võtmist tunnen kohtuvat väsimust ja tunnen, et haigus annab endast rohkem tunda kui varem. Seoses selle haigusega on mõned ravimid haigusega vastuolus(just lihastlõõgastavad ravimid). Kardan, et nimetatud tabletid ei ole kooskõlas minu haigusega. Oskade ehk aidata või soovitada tablette, mis mulle sobiksid?

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Alustades rasestumisvastaste tablettide kasutamist võib mõnikord esimesel kuul olla enesetunde muutust, tsüklivälist veritsust, iiveldust jne. See on tingitud organismi hormoonstaatuse muutusest ja möödub juba tavaliselt teisel pillikasutamise kuul (nn harjumisaeg ravimiga). Arvan, et Teie puhul võikski olla sellega tegemist. Konsulteerisin ka ravimesitlejaga, kelle sõnul ei peaks rasestumisvastased pillid Teie põhihaiguse kulgu halvendama. Kui ka teisel tabletikuuri ajal esinevad sama tüüpi kaebused võite kaaluda oma raviarstiga ka pillide vahetamist. Harmonet on madaladoosiline rasestumis vastane pill, kuid vajadusel võib kasutada veelgi madalama hormooni sisaldusega pille.
Tervitades Aire Sekavin