võimalik rasedus??? 15.11.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Pöördun teie poole suure murega,äkki oskate aidata. Juhtus nii, et umbes kuu või poolteist tagasi olin oma poisiga vahekorras, kuid meil purunes kondoom. Võtsin siis igaks juhuks kohe neid nn. SOS-bille, millest tekkis mõne aja möödudes veritsus. Ka naisetarsti vastuvõtul käisin ära ja öeldi et see kõik on normaalne ja 90 % tõenäosusega pole ma siiski rase. Eriti veel kui arvestada fakti et vahekord toimus kohe pärast menstruatsiooni, mil üldjuhul rasedaks jäämine on väga ebatõenäoline. Nüüd aga pole mul siiski päevad veel alanud, juba 3 nädalat saab varsti mööda. Rasedustest oli negatiivne, kuid siiski on hirm et võin olla rase. Kuna olen kuulnud et rasedustestid ei anna ka alati päris kindlat vastust ja paaril esimesel raseduskuul ei pruugi mingeid raseduse sümptomeid ollagi. Mingeid kaebuseid mul tõesti pole. Olen 20- aastane ja päevad on peaaegu alati olnud enam-vähem regulaarsed,mõnepäeavase kõikumisega. Naistearsti juurde uuesti minna ei julge, kuna alles sai seal käidud j akõik oli korras. Olen alati kasutanud kondoomi. Juhul kui ma rase ei olegi, kas on võimalik et neist billidest nyyd midagi viga võix olla? Et see pidi kyll normaalne olema kui menstruatsioon ebaregulaarseks läheb, mistõttu neid ie soovitatagi, aga ma mõtlen mingeid põletikke või liiteid?Voolus on muidu normaalne ja valusid üldjuhul ei esine, mõnikord peale seksi tuikab natuke. Ette tänades neiu X.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere! Soovitan korrata rasedustesti. Reeglina SOS pillid võivad tekitada tsüklihäireid, seega kui korduv ras.test on negatiivne, siis võiksite rahuneda. Kui tsüklit ei tule kuu jooksul, siis pöörduge uuesti naistearsti poole. Ülle