´Igavene´mure 14.11.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Kasutan esimest kuud Mirelle tablette (enne 4a. Femodeni jt.), kaks päeva tagasi võtsin viimase toimeainega tbl. (neid on 24), kuid pole sedamoodigi, et päevad hakkaksid (tavaliselt on ennem pisted alakõhus jne.). Kas ja kui palju on veel nö. normaalne, et päevad siiski hiljem hakkavad? Ja miks see nii on? Teiste tablettidega hakkas alati 4 päeva peale viimast tabletti (neid on küll 21). Tabletid vahetasin välja, sest arvatavasti oli horm.sisaldus minu jaoks liig suur (valusad rinnad, kaenlaalused sõlmed jne.), ja tundus, et õige otsus - need kaebused on kadunud ühe kuuga. Kuid kuhu jääb menses? (Tohtri soovitusel võtan praegu ka Agnucastoli).
N30

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! "Mirelle" on väga madala hormoonisisaldusega pillid ja on ka võimalik, et tabletivaba perioodi veritsus on minimaalne määrimine või puudub veritsus üldse. Igal juhul tuleb pille skeemi järgi edasi võtta. Kui selle kuu jooksul ununes mõni tablett võtmata, soovitan teha rasedustesti.
dr. Seemen