Köha ja kahtlased tunnused 11.11.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen kaks nädalat köhas ja viimased korrad on uriini tulnud ilma et ise tunneks. Kas tegu naiste hädaga või muuga? Hiljuti tegin põletiku ravi. (emakakaela suhtes). Rasedustestid näitasisid nõrgalt rasedust, mida arstid emakat katsudes eitasid. Selg valutab ka, mis annab märku ,et päevad peaks hakkama.Samas toidan last rinnaga. Kas määrimine enne päevi on rinnaga toitmisest või tegu põletikuga? Proovivastus eitas bakteriaalset,rakulist muutust ja klamüüdiat ka polnud. Mida uurida üldse?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Köhimisel või ka näiteks hüppamisel tekkiv uriinipidamatus tekib vaagnapõhja lihaste nõrkusest ja seda esineb sageli just sünnituse järgselt Lahenduseks on vaagnapõhja lihaste harjutused, mida peaks tegema mitu korda päevas vähemalt 3-4 kuu jooksul. Harjutused on väga lihtsad ja nende kohta on olemas infolehed naistenõuandlates, küsi oma naistearstilt. Väga hea efekt selle probleemi lahendamiseks on ka Vagitrim -tupekuulidel(erineva raskusega), mida on võimalik apteegist osta.
Kui rasedustestid on olnud (nõrgalt?)positiivsed, tuleks kõigepealt kindlaks teha, kas on tegemist rasedusega(korduv test v. ultraheli uuring). Veritsus võib ju olla seotud ka rasedusega. Analüüsid emakakaelalt on korras, seega pole tegemist emakakaela põletikuga.
dr. Seemen