Pinge tunne rinnas 11.11.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

... ongi viimasel ajal muretsema pannud,ühes(paremas)rinnas.Varem pole kunagi sellist asja olnud ,ei seoses päevadega ega millegi muuga.Tunne on vahest nagu torkiv.Ükskord samal ajal pinge tundega tuli ka väike piisk mingit vedelikku.Kus saaks oma rindu kontrollida lasta ja kuidas see käib?Olen 22a.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Menstruatsiooni eelsel perioodil on rindade hellus ja pakitsus normaalne nähtus. Võiksid siiski lasta rinnad üle kontrollida (palpeerida) kas naistearstil või mammoloogil. Rindu tuleb kontrollida menstruatsioonitsükli I poolel, s.t. peale "päevade" lõppemist.
dr. Seemen