ebakorrapärased päevad 10.11.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on mure. Olen 22a ja minu päevad on ebaregulaarsed.Nüüd on möödas juba viimasest korrast seitse nädalat, kahtslustasin rasedust (mis oleks väga meeldiv), kuid test seda ei näidanud. Olen võtnud aastaid tagasi rasedusvastaseid tablette ning sellel perioodil oli päevadega kõik korras.
Eelmine aasta lasin endale panna spiraali, kuid see osutus ebamugavaks ja see aasta loobusin selles. Millega võivad olla seotud ebaregulaarsed päevad? Sooviksin samas rasestuda, kuid on korra esinenud iseeneslik abort. Kas ja kui palju see võib mõjutada uuesti rasedaks jäämist?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Arvan,et Teil on tegemist munasarjade talitluse häirega,sellest ka m.tsükli häired ja iseeneslik raseduse katkemine. Soovitan kontrollida oma günekoloogi juures m.tsükli 5. ja 18. päeval hormoonide sisaldust ja sellest johtuvalt määratakse Teile ka ravi. Edu soovides,Maie Väli