tükid rindades 09.11.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Ma olen 15, mul on juba 3 aastat mõlemas rinnas tükid. need on ka kasvanud. Millega võib tegu olla? Mu vanaema suri rinnavähki.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Tegemist on hormonaalsete muutustega või harvem ka põletikega rinnakoes.
Soovitused:
1) märkige kõikide menstruatsioonide 1. päevad kalendrisse
2) lugege m.tsüklite pikkused: alates menstr. 1. päevast kuni uue alguseni
3) konsulteerige perearstiga kaasuvate haiguste suhtes (põletikulised mandlid, hambad jm.)
4) perearstil on võimalik kontrollida vereanalüüs
5) kuna vanaemal oli rinnavähk, peaks Teie ema külastama vähemalt 1 kord aastas naistearsti vähi varajaseks avastamiseks
6) kui kõik eelnev on tehtud ja mure püsib, võite pöörduda noortekabinetti