ureplasma ja vibramycin 07.11.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Paar päeva tagasi sain günekoloogilt teada, et põen ureaplasmat. Pikemalt ta ei täpsustanud, ise olin küsimuste küsimiseks liiga ebameeldivalt üllatunud. Huvitav oli see, et tema ütles mulle,et olen selle kindlasti saanud vahekorrast, sest naiste organismis taoline mikroob puudub. Internetist olen aga kõikjalt lugenud, et 60% naistest on ureaplasma organismis täiesti olemas. Kas võib günekoloogi selline väide olla tingitud sellest, et see, et uraplasma on paljude naiste organismis, on äkki ( lihtsalt pakun sellist varianti, sest arst jutt ajas mind võrreldes muude materjalidega pehmelt öeldes hämmingusse)suhteliselt uute uuringute tulemus. (Arst on üle kuuekümne ja võibolla ta lihtsalt pole uusimate avastustega kursis)
Arst kirjutas mulle välja vibramycini ja käskis tagasi minna 5 nädala pärast...rohtu on aga 20 päeva jagu...millest siis nii pikk ootamisaeg?
Vaatamata sellele, et kasutame partneriga kondoomi, ütles arst ka, et peab ravima partnerit (tema sõnul sain ju haiguse poisilt, et võis juhtuda, et kondoom purunes). Kas võib siis olla, et pooled rohud on mõeldud teisele poolele?

Ette tänades, Enel

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Enel!
Teil on õigus, täpne informatsioon on e-raamatus "Sugulisel teel levivad haigused", mille on kirjutanud tippspetsialist dr. Airi Põder.
Kahjuks ei selgu, kui vana Te olete ja kas olete sünnitanud?
1. Ureaplasmoosi ravitakse teatud juhtudel: viljatu abielu, kaebused, rasedad.
2. Vajadusel ravitakse mõlemit partnerit, keskmiselt ~10 päeva, ravi pikkus sõltub konkreetsest olukorrast.
3. Kui analüüs on võetud kvaliteetse DNA metoodikaga, siis korratakse analüüs 3 nädalat peale ravi lõppu, sest see metoodika on väga tundlik.
4. Soovitan teisest konsultatsiooni Seksuaaltervise Kliinikus naistearstil ja meestearstil.
Naistearst G.Litter