PCOS ja vajalikud analüüsid 04.11.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Lugupeetud dr. Väli

Olen minagi üks õnnetutest PCOSi "omavatest" naistest.

Ülim soov on rasestuda ning näeme selleks vaeva juba ligi aasta. Olen teinud LH, FSH, prolaktiini analüüsid (LH ja testosteroon kõrgevõitu), ning kilpnäärme hormoonidest TSH (3,06), FT4 (17,01) ja FT3 (6,76). Tahtsin küsida, et kas peate otstarbekaks teha ka GTT ja insuliini testi või aitab kilpnäärme testidest?

Ette tänades
Liina

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere,Liina! Kõigepealt lohutuseks,et aasta ei ole mingi vaev.Kui võimalus on,siis tehke ka GTT ja insuliinide määramine. Edu soovides,Maie Väli