penitsilliini ravi 03.11.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Küsimus seisneb selles et kui ma sain WaR posit. tulemuse tõttu penitsilliiniravi 1kord kuus 3 kuud, kas see ravib ka samaegselt bak. külvi (streptococeus analaciae). mis võivad olla tulemused kui laps nakatub bak. külv, sündimisel.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Kui teil on leitud bakter emakaelast Strept. ag., siis reeglina on kirjas preparaat, millel see tundlik on ja selle jöäärgi ravitakse. Reeglina sellel bakterile on tundlikud teised preparaadid. DR. Kadastik