ureoplasma 31.10.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

tere!
aasta tagasi diagnoositi mul Ureoplasma, olen läbi teinud kolm ravikuuri, sest esialgu ei allunud ma ravile( doxotsüliin), nüüd lõpuks väitis arst et olen terve (ureoplasma urealyticum oli puhas), ainult ureaplasma (ma võin eksida selles nimes, kuid kõlas umbes nii) parvüon on positiivne. mulle öeldi, et see ei ole haigustekitaja ning muret pole vaja tunda ning lapse saamisele ohtu see ei valmista.
olen kuulnud, et ureoplasma on palju küsimusi tekitanud ja otsustasin kindluse mõttes siiski üle küsida, kas tõepoolest see Ureoplasma parvüon on normaalne mikrofloora mikroob ja mingit negatiivset mõju ei avalda.
igal juhul olen ma natuke mures, sest peale pikki väsitavaid ravikuure sügeleb mul endiselt tupepiirkond, aga mitte seest, vaid väljast. kõik analüüsid peale selle parvüoni olid korras ning arsti arvas, et see võib tulla minule iseloomulikust kuivast nahast. mulle soovitati erinevaid pesemisvahendeid nagu eucerini jne. ma siiski eriti ei rahuldunud selle vastusega, kas ei võiks olla põhjus ikkagi selles ainsas positiivseks kujunenud ureoplasma parvüonis?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Ilmselt oli tegemist ureoplasma parvaga,mis kuulub tõepoolest organismi normaalsesse mikrofloorasse ja mis ei vaja ravi.Edu soovides,Maie Väli