müoomist 12.03.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

tere! Olen 31 aastane jaanuaris eemaldati mul müoom. Emaka suurus vastas 4 raseduskuule. Operatsioonil avati emakaõõs. Siiani ma sünnitanud ei ole. Kas mul on võimalik edaspidi rasestuda ja kui on millal oleks kõige esimene aeg seda teha.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Peale nn. konservatiivset emakamüoomi operatsiooni on kindlasti võimalik rasestuda, kuid mitte enne kui operatsioonist on möödas 1 aasta. Peale sellist operatsiooni raseduse täiskandmisel tehakse teile plaaniline keisrilõikus.