emakakeha vähk 27.10.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tean, et vähk sõltub sajast tegurist, aga äkki natuke selgitaksite subjektis toodud vähi iseloomu? Olen mures oma ema pärast, kellel see möödunud nädalal leiti. Ema on 55-aastane, viimased paar aastat kannatanud suurte verejooksude all. On tehtud mitu puhastust, aga kodulinna haiglas esialgu kasvajat ei leitud. Nüüd Hiiul leiti ja öeldi, et ilmselt see on seal juba mõnda aega olnud. Mida see tähendada võiks? Kas "mõnda aega" viitab sellele, et võivad olla ka siirded tekkinud? Kuna nad planeerisid operatsiooni järgmisele nädalale, võib oletada, et on tõesti kiire ja asi ohtlik - on see nii? Kas elustiiliga on võimalik midagi parandada? Kas on olemas mingi levinud stsenaarium antud haiguse kohta - kui suur on keskmine paranemisprotsent?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Vähi diagnoosiga haigetega tegelevad vaid onkoloogid. Need on spetsiaalse ettevalmistusega eriarstid.
Teie emal on hästi läinud, kui ta nii kiiresti sai operatsioonile. Tavaliselt on väga pikad järjekorrad, sest onkoloogilised operatsioonid on mahukad ja aeganõudvad.
Soovitused:
-rahunege, Te saate vaid olla oma perega toeks niisuguse tervist puudutava muutuse puhul
-kaasajal on onkoloogias hästi väljatöötatud ravimeetodid ja haiged elavad kaua peale operatsiooni
-usaldage onkolooge, nende ravi on Euroopa tasemel
-võite konsulteerida teoreetiliset dr. Padrik www.arst.ee