Liiga kaua kestvad päevad 26.10.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on selline mure, et hakkasin nüüd kasutama rasedusvastaseid tablette-jeanine. Toimisin täpselt nii nagu pakil oli öeldud-võtsin esimese tabletti sisse päevade esimesel päeval ja nii igapäev ühe tableti. Nüüd aga on mul päevad kestnud juba 13 päeva-palju verd ei eritu a kaitse peab igapäev all olema. Ma olen juba hirmul, et miks nad nii kaua kestavad ja mida peaksin tegema kas lõpetama tablettide võtmise või.....

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Alustades pillide võtmisega on sageli esimeste 2 kuu jooksul vähest vereeritust, mis võib olla mõnest päevast kuni pideva määrimiseni. See on niiöelda organismi reaktsioon, pille tuleb skeemi järgi edasi võtta ja mitte katkestada. Veritsus kaob iseenesest.
dr. Seemen