veri limases vooluses 24.10.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere dr Väli
Sain alles detsembriks Teie juurde aja, kuid vajaksin Teie arvamust juba nüüd.
Muret teeb limaseks muutunud voolus, milles on natuke verd. Arvasin, et see võib olla seotud keha reageerimisega antibiootikumidele (nn kopsuklamüüdia), kuid algul (juunis) väga vähene limaeritus on tsükkel-tsükkel järel rohkenenud ning verejäljed limas suurenenud. Samuti häirib viimasel ajal kerge pingevalu alakõhus ja -seljas. Kas on põhjust muretsemiseks või ootan ära, kuni detsembris Teie vastuvõtule saan?
Tänan kiire vastuse eest ette!

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Kuna Teil on diagnoositud kopsuklamüüdiat,soovitaksin võtta analüüs ka chlamydia trachomatisele emakakaela kanalist.Teie l kirjelduse järgi võiks tegemist olla emakakaela klamüdioosiga.