Tri-minuleti tabletiga hilinemine 22.10.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Lp. doktor!

Olen 41 aastane ning aastaid tarvitanud tri-minuleti tablette.Seekord unustasin teisel päeval tableti õigel aja võtta ning tegin seda peaaegu 7 tundi hiljem.
Infolehelt lugesin küll välja, et tabletid kaotavad oma mõju alles siis, kui võtta neid 12 tundi hiljem, aga muretsen ikkagi
Kas mul on põhjust karta soovimatut rasedust ning kas peaksin sellel kuul lisaks veel mingeid muid rasestumisvastaseid vahendeid kasutama?

Lugupidamisega Mari

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Mari!
Kui unustate tableti, siis võtke kohe, kui meenub ja edasi jätkake endise aja ja skeemi 21+7 järgi. Kuna pillidel on ovulatsiooni pärssiv toime, siis on vähetõenäoline, et ovulatsioon toimub.
Kui kardate rasedust, tehke enne uue tabletilehe alustamist hommikusest uriinist rasedustest.
Naistearst G.Litter