kas ülemineku probleemid 14.10.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Lugupeetud doktor, olen 48.aastane abielus naisterahvas, kaks last, mureks on mul see, et millegi pärast ei taha ma enam abielukohustusi "täita "(ma mõtlen seksi), mind lihtsalt ei huvita, püüan pingutada küll, aga mida ei taha, seda ei taha, ausalt öeldes on mul oma mehest kahju, et leian alati vabandusi, küll põhjendan väsimuse või muuga. Üks või kaks korda kuus mehega olla on ju tema narrimine või isegi alandamine. Kas on mingit võimalust mul " ennast parandada". Üleminekueaga ei saaks seostada, sest mens. käib regulaarselt ja muid ilminguid veel ei ole. Aga ka küsimus selle kohta, et minu tutvusringkonnas tean naisi, kes elavad aastaid üleminekuiga õudustega üle, hormoonravi kasuks ma küll ei otsustaks, aga näiteks on apteekides käsimüügis erinevaid rohtusid, mis peaksid aitama nende palavushoogude vastu,kas neid võib tarvitada, millal on õige aeg neid rohtusi võtma hakata, kas ennetada või siis juba alanud nähtude puhul.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Suguline külmus on kindel üleminekuea sümptoom, mis on seotud munasarjades toodetavate naissuguhormoonide mitte piisava hulgaga. Parima raviefekti annavad hormoonasendusravi tabletid (v. plaastrid). Võite küsida apteegist ka looduslikke östrogeenisarnase toimega preparaate ( näiteks sojal põhinevad ,nagu Femisoja jt.)
dr. Seemen