Spiraal või beebipillid? 02.10.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 32-e aastane naine ja ühe lapse ema. Paigaldasin aasta tagasi omale teist korda spiraali. Aga nüüd tunnen ennast sellega kehvasti, sest ovulatsiooni aeg ja menstruatsiooni ajal on kõhus valud. kas oleks mõtet ikkagi hakata kasutama tablette ja spiraal eemaldada, sest valud on üsna välja kannatamatud. Arst kontrollis mind 6 kuud tagasi ja ütles, et spiraaliga on kõik korras.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Paljudele naistel ei sobi spiraal, kaebusteks on valud jne. Seega kui teil vastunäidustusi pillideks pole, soovitaks neid kohe kindlasti.Dr Kadastik