puhastus ja järgmine rasestumine 25.09.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Räägin Teile oma kurva loo saamaks vastust lõpus olevale küsimusele...
Rasestusin kohe esimese proovimise järel, mis mind ja abikaasat väga rõõmustas. Kahjuks ei läinud kõik sugugi plaanide kohaselt. Nimelt 12. rasedusnädalal mu rasedus katkes. 12. nädal oli arvutatuna viimase menstruatsiooni esimesest päevast, arst kirjutas haiguslehele 8. nädal. Kuna rasedus oli siiski üsna suur, tuli teha puhastus. Väga traumeeriv kogemus, aga see selleks... Lisaks on tehtud mulle ka 5 aastat tagasi abort omal soovil.
Minu küsimus oleks, et millal võin ma uuesti hakata üritama last saada. Minu lapsesoov kasvab iga päevaga ning väga raske on seda alla suruda. Samas olen ma teadlik ka vajalikust taastumisajast ja riskidest kui seda mitte jälgida.
Minu küsimus olekski, et kui kaua soovitate peale puhastust oodata uue katsega? Ärge palun andke vastust, et võimalikult kaua jms...

Teie vastust ootama jäädes,
Jaanika

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Uut rasedust soovitan planeerida mitte enne 4 kuu möödumist.
dr. Seemen