Mycoplasma, ureaplasma 23.09.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Lgp. dr. Litter

Mul diagnoositi ureaplasma ja mycoplasma. Enne kui oma partnerit süüdistama hakata, palun infot, kas need on ainult sugulisel teel levivad haigused, või võib need saada ka avalikest saunadest, ujulast, tualettruumist prilllaualt.

Ette tänades vastuse eest.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Palun lugege samas portaalis e-raamatut sugulisel teel levivad haigused.
On leitud, et normaalsetest tervetest naistest kannab 60% genitaaltraktis Ureaplasma urealyticumi ja 20% Mycoplasma hominist.
Partnerit ei ole õige süüdistada, see on inimõiguste rikkumine. Suguelu elades ei ole tupes kunagi steriilsust.
Ureaplasmat ja mükoplasmat on vajalik ravida vaid teatud juhtudel:
-kui on tegemist viljatusega
-kui on tegemist rasedusega
-kui on kaebused tüüpilised väikevaagna põletikele ja patsient on sünintamata