Progesteroon 22.09.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 39 a (üks laps ja üks katkestatud rasedus) ja sooviksin uuesti rasestuda, mis kahjuks pole õnnestunud. Minu menstruaaltsükel on väga korrapärane, 25-26 päeva järel( see on aastatega paar päeva lühenenud?) verd normaalses koguses. Basaaltemperatuuri mõõtmisel teises pooles temperatuur tõuseb, tegin ka ovulatsoonitesti - tekkisid intensiivsed triibud. Ultraheli uuringutel selgus,et mõlemad munajuhad läbitavad, munasarjad OK, kuid leiti kolm müoomi (kõige suurem 2,22, teised väiksemad).
Siin portaalis lugedes leidsin veel ühe probleemi, millele minu arst ei osanud tähelepanu pöörata: nimelt enne menstruatsiooni 3-4 p määrib pesu vähesel määral pruunikaks. Kas peaksin minema ka 21. p progesterooni taset määrama, nagu Te eelnevalt ühele kirjale vastasite? Elan väikelinnas ja tõenäoliselt saaksin seda teha Tallinnas. Kus?
Või mida soovitate Teie? Mis võib olla põhjuseks mitterasestumisele?
Ette tänades,
Anne

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Mina soovitan küll m.tsükli 21.päeval määrata progesterooni sisaldus vereseerumis.Pöörduge oma günekoloogi poole,kes saadab vere immuunlaborisse ja olenevalt vastusest määrab Teile ka ravi.