Rinna lihastihend 19.09.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen 45aastane, ülekaaluline, sünnitanud 31aastaselt 1 lapse. Käisin naistearsti juures uuringutel, oli korras.Päevad käivad. Palusin teha ka mammograafia.Tehti see tsükli 11.päeval. Kuutsükli pikkus oli 21 päeva. Nüüd teatati mulle, et rinnas on lihastihend. Ise ma kompimise teel ega vaatluse teel midagi ei märka. Vastus on ehmatav. Kas tuleb hakata kartma kõige hirmsamat, st vähki. Kästi teha uus uuring ehk ultraheli. Sellele on nii ühe kuu pikkune järjekord. Niikaua pean end "küpsetama". Mida oskate öelda?
Tänan ette.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Kindlasti minge lisauuringule, kus täpsustatakse moodustis ja vajadusel võetakse peennõelbiopsia -koeproov.
Tegemist võib olla ka healoomulise fibroomiga või fibroadenomatoosiga.
See selgub peale uuringut.
Rahunege, hetkel Teist moodustise suhtes midagi ei sõltu.
Tark on muidagi loobuda suitsetamisest, langetada kaal normi piiridesse ja koguda informatsiooni rinnanäärme vähi riskide osas. Neid saate ise tulevikus vähendada.