lapsesaamisvõimalus peale kasvajat 18.09.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

olen 30-aastane naine, diagnoosiks tuumor vasakus neerus. biopsiat pole tehtud, kuna nagunii vajadus eemaldada neer koos kasvajaga. uroloog arvas, et kui kõik läheb hästi ja toimub tervenemine, pole lastesaamine probleemiks. mida arvab günekoloog, on rasestumine peale kasvajat üldse mõistlik nii tervise kui lapse enda seisukohast (pärilikkus vms)? kalduvus ka neerukividele, parem neer funktsioneerib normaalselt, samas normist allpool.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Kui parema neeru funktsioon on korras ,võite julgelt rasestuda.Loomulikult vajate raseduse ajal tihedamat kontrolli oma günekoloogi ja sisearsti juures.