günekoloogiline põletik 18.05.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere dr.Väli! Olen 28.aastane

Mul on ravitud klamüdioosi dalacin ja docucuslin antibiootikumidega.Selle tagajärjel tekkis bakteriaalne vaginoos ja tupeseen.

Käin arsti juures pikemat aega iga kuu, ravi teostatakse lokaalselt, mitte

suu kaudu tablettide näol, tarvitan ka rahusteid.

Mul võetakse kogu aeg kõik analüüsid, vastused tulevad negatiivsed. aga seenhaigus ära ei kao. Kas klamüüdia tekitab liiteid? Kas selle tagajärjel on

võimalus lastetuks jääda.

Kas seenkolpiit tekitab valusid ja kas seenetekitajaid on erinevaid.

Ma tarvitan praegu Femigeli ja piimhappebaktereid tekitavaid Vagisani ja

joon palju erinevaid raviteesid.

Mida saaks veel ise ära teha , et terveks saada?

Tänan vastuse eest.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tupeseene raviks mõeldud antimükootilisi preparaate on saadaval laias valikus.Korra tupeseent põdenul on kerge haiguse sümptoome ära tunda.igal neljandal patsiendil retsidiveerub põletik ravi järel.Korduva kandidoosi korral soovitatakse nn.pidevat profülaktilist ravi.Kuna erinevate candidatüvede tundlikkus antimükootilistele preparaatidele pole sama,soovitatakse retsidiivi korral teha külv ja määrata tundlikkus.Ka laktobatsille sisaldava,maitsestamata jogurti igapäevasest joomisest ja teistest dieedi-ning riietumisnõuannetest võib olla abi.Kemikaalide üleliigne kasutamine intiimhügieenis ei ole hea. Ravimata klamüüdiatservitsiit võib viia sisesuguelundite põletiku tekkeni ,mis võib põhjustada liiteid.