Kas võib olla katkemine? 16.09.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Tahaksin küsida mitterasestumiste põhjuste kohta.
Täpsemalt endast ja oma probleemist.
Olen 29-aastane ja pole veel kordagi rasestunud. Olen läbi teinud laporoskoopilise operatsiooni, mille käigus vasak munajuha eemaldati (tsüst) ja parem munajuha puhastati kergetes liidetest. Pärast nimetatud operatsiooni ütles arst, et nüüd peaks kõik OK olema ja et ma peaksin rasestuma. Sellest on möödas üle kahe aasta, aga ei midagi.
Viimasel ajal on olnud pärast vahekorda (päev-paar enne oletatavat menstruatsiooni algust) tugevad krampe meenutavad valud alakõhus, millele tingimata järgmine päev väga vererohked päevad algavad. Mis mind murelikuks aga teeb, on see, et koos verega on välja tulnud ka suuremaid vereklompe. Vereklompe on tulnud ka siis, kui ma vahetult enne päevade algust vahekorras pole olnud ja märkimisväärseid valusid pole esinenud.
Kuna ma väga rasestuda soovin, siis mõtlen, et ehk on need olnud raseduse katkemised ?! Või võib mul midagi tõsisemat viga olla ?
Olen kuulnud poole kõrvaga, et rasedus võib katkeda ka sellepärast, et naise emaka keemiline keskkond ei sobi (või midaiganes).
Vabandan, kui küsimused rumalad tunduvad, aga mis võiks olla selliste "katkemiste " ja vereklompide põhjusteks ?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Probleem on tõsine ja vajab arstlikku tõestust, kui Te pole 29 aasta jooksul rasestunud ja seda soovite.
On raske uskuda, et munajuhal oli tsüst, ehk munasarjas?
Palun hoidke operatsiooni väljavõte enda käes, perearstile ja spetsialistidele esitage vastuvõtul alati koopiad olukorra õigeks meditsiiniliseks hindamiseks.
Pöörduge võimalikut kiiresti naistearstile uuringuteks, raviks, nõustamiseks, vajadusel teiste spetsialistidega konsulteerimiseks. Aeg läheb.
Kõik oletused peab arst tõestama kaasaja nõuetele vastavalt.