spiraal 15.09.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

tere
Olen 19, mais oli abort, nüüd augusti lõpus lasin spriraali panna. Enne seda olin tablettide (logest) peal. Spiraal on olnud kuu aega. Valutab ja torgib vahetevahel, oma arst väitis, et see normaalne, kuna pole nagu sünnitanud ja suht väike emakas aga muidu on kõik korrras. Küsimus aga tekkis nüüd kus hakkasid esimesed päevad pärast spiraali panekut:
1. hakkasid 10 päeva varem ootamatult
2. Valutab nagu ikka (see eriti muret ei tee)
3. verd tuleb väga vähe, pidem nagu lihtsalt määrib või siis ei tule midagi.
Tahakski siin kohal teada, kas see ongi alguses normaalne või on midagi valesti?
Ette tänades, kyky

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Mina sünnitamata naistele spiraali ei soovita ja reeglina ka ei paigalda. Ilmselt on nüüd 10 päeva varem tekkinud veritsus niiöelda menstruatsioonieelne veritsus ja mensruatsioon alles tuleb. Emakasisene vahend põhjustab sageli pikemaid ja ka vererohkemaid menstruatsioone. Juhul, kui mensruatsioonid tõepoolest väga pikaks venivad, on vajalik konsulteerida arstiga ja ilmselt ESV eemaldada.
dr. Seemen