menstruaaltsükli häired 12.09.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

tere!
Mul oleks selline probleem, et ligi 2 kuud pole menstruatsiooni olnud, samas rase ei saa ma kohe kuidagi olla ja enne on menstruatsioon regulaarne olnud. Lõpetasin aprillis rasedusvastaste tablettide võtmise, mais, juunis juulis oli kõik nagu korras, vereeritus oli veidi suurem kui tavaliselt. Alakaaluline nagu ka enda arust ei ole, sooviks teada, kas on põhjust muretsemiseks. Olen 19 aastane, menstruatsioon algas 12-a.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Sageli esineb peale rasestumisvastaste tablettide lõpetamist nn.postpillamenorröa. Teil aga esines veel kolm kuud korralik menstruatsioon. Seetõttu soovitan Teil pöörduda oma günekoloogi vastuvõtule,kes määrab vereseerumis hormoonide sisalduse ja otsustab ka edasise ravi.