päevade edasi lükkamine2 10.09.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Esitasin Teile küsimuse seoses menstruatsiooni edasi lükkamisega ja soovitasite mul kasutada järgmiseid ravimeid:NORETISTEROONI või DUFASTIONi 10 mg päevas. Sellega seoses ka küsimus. Tahan hakata beebille võtma alates järgmistest päevadest (st kohe peale eelnimetatud ravimite manustamist). Kas need ülaltoodud tabletid võivad kuidagi mõjutada seda,et ma ei tohiks alustada Logesti kasutamist (esmakordeslt hakkan beebibille võtma)?! Kas nende koosmõjul võib esineda mingeid probleeme v kõrvalmõjusid? Ja kui kaua peame mehega kondoomiga vahekorras olema, peale beebibillide võtmise alustamist, et saavutada soovitud hormonaalne tase (et mitte rasestuda), kas kuu v kaks v kauem?

Ette tänades ja vastust pikksilmi ootama jäädes
Naine

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Ülaltoodud tabletid ei mõjusta LOGESTi ga alustamist. Alustage LOGESTi võtmist m.tsükli esimesel päeval ja Te ei vaja mingit kaitsvahendit.Juhul,kui alustate LOGESTiga m.tsükli 2-5 päeval,siis peate esimesel seitsmel päeval lisaks kasutama kondoomi.