beebipillid ja menstruatsioon 10.09.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Võtsin 5 aastat Mercilloni, eelmine nädal olid viimased "päevad", eelmise nädala lõpus oleksin pidanud algama uue tabletilehega, aga otustasin nende võtmise lõpetada. Täna so. nädal pärast eelmisi "päevi" hakkasid mul uued "päevad". Millal peaks hakkama järgmised päevad pärast tablettide lõpetamist? Kas mul on põhjust muretsemiseks?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! ei oska täpselt ennustada järjmiste päevade algust.Olete võtnud piisavalt kaua antibeebipille ja seega võib esimesel kahel kuul menstruatsioonitsükli häireid esineda.Muretsemiseks põhjust ei ole.Tsükkel reguleerub ise.