Üks väike mure 09.09.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Pöördun teie poole ühe suure murega ( vähemalt enda jaoks). Olen abielus ja ühe lapse ema. Aasta tagasi katkestasin raseduse, kuna meie jaoks ei olnud siis aeg teist last saada sobiv. Peale aborti paigaldati spiraal. Samas olen ka korduvalt seenega hädas olnud. Nüüd on meil abikaasaga plaanis teine laps muretseda ja siit ka mure- kuidas eelnev abort ja ka seen võivad uut ilmakodanikku ohustada? Võib- olla on küsimus rumal aga on hea kui kuskilt saab nõu küsida.
Ette tänades noor ja murelik lapsevanem.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Kui Te plaanite rasedust, pöörduge naistearstile spiraali eemaldamiseks. Eelnev abort ja tupe seenpõltikud ei kujuta endast tavaliselt mingit ohtu raseduse arengule.
dr. Seemen