juuste väljalangemine 04.09.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere doktor!

Mul on viimase 11 aasta jooksul juuksed väljalangenud, see on lausa häiriv. Pereliikmed teevad pidevalt mulle märkusi, et jälle on mõni karv söögilaual või toidu sees. Peale juuste pesemist on vannis hulgaliselt juukseid. Kui juukseid kammin, siis võtan peoga lahtiseid karvu ära. Olen ka erinevate juuksurite käest nõu küsinud, mul on juukseid päris nudiks aetud ja keemiliselt lokitatud (aastaid tagasi), aga miski ei ole päriselt seda probleemi kõrvaldanud. Püüan juukseid võimalikult vähe kammida, pesen 2 korda nädalas, ei ole neid keemiliselt töödelnud ega värvinud. Toitun mitmekesiselt, elan saarel st. puhtas looduses. Ravimeid ei tarvita, ainult antibeebipille (10 aastat). Kas on üldse kuidagi võimalik juuste väljalangemist peatada või kuidas välja selgitada, millest on see tingitud?

Tänan vastuse eest!

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere!
Teie hulgivaevuste tõttu vajaksite Te nii endokrinoloogi kui günekoloogi läbivaatust. Võimaluse korral tulge minu vastuvõtule. Saatekirja pole vaja, küll aga ette registreerimist.