pillid mõju 02.09.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Sooviksi lisateavet,arvamust Femodeni kohta.
Olen kasutanud 8kuud ja on tekkinud palju küsimusi ,erinevad naistearstid on soovitanud kasutada ja ei ole vajalikusk pidanud lõpetamist.

Olen 36a naine,sünnitanud,suitsetan.Esineb veenilaiendeid,libiido langus,tupe kuivus.
Kevadel tehtud emakakaela konisatsioon.(sellel ajal ei olnud vaja ka katkestada !!!!!).Pap analüüs endiselt lll.Küsimus .kas sellise diagnoosi puhul ei tohiks üldse hormoone sisse võtta...?Kas need ei soodusta analüüsi kiiret halvenemist.(kunstlikke östrogeene seostatakse suurenenud vähi tekke riskiga)
Kirurg ei soovitanud ka katkestada,et on tsüsti tekkimise oht.(ei saa aru..)
Mulle tundub,et pille kirjutatakse kiiresti ja liiga hooletult,patsiendi mureks jäävad riskidega toimetulemine.
Olen väga mures ja sooviksin erinevat arvamust.Kas soovitate Femodeni edasi võtta või on sellises vanusel ,selliste kaebustega soovitav midagi muud.

Ette tänades.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Minu arvamus, mida ütlen ka kõikidele patsientidele on:
-üle 35-aastastele naistele ei ole antibeebipillid 1. valik
-suitsetavatele üle 35-aastastele naistele mina ei kirjuta antibeebipille
-enamik veenilaiendeid üle 35-aastastel naistel on vastunäidustus
-libido languse ja tupekuivuse kaebuste puhul peaks patsient ise loobuma pillidest (mis mõte on neid siis tarvitada?)
-korduv PAP III vajab erilist tähelepanu
Jään oma seisukoha juurde, et hormoonpreparaate tarvitavad patsiendid, kas oraalseid kontratseptiive või hormoonasenduteraapiat, peaksid külastama naistearsti 2 korda aastas. Neid nõustatakse!, jälgitakse tervist, analüüse, mitte ei väljastata pimesi retsept. Mina teen oma tööd nii ja olen koos patsientidega kvaliteediga rahul.
Kontratseptiivseid meetodeid on ka teisi.
Teine äärmus on opereerida ära emakas koos emakakaela ja munajuhade ning munasarjadega, nagu pakutakse patsientidele Ameerikas, vähendades vähi tekke riski ja edasi tarvitada julgemalt hormoonasendusravi.
Võimalusi on mitmeid.
Teie võite valida sterilisatsiooni, spiraali, hormoonspiraali ja lokaalsete vahendite vahel.