ärajäänud menstruatsioon 01.09.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Kasutasin 6 kuud Diane 35-te PCO raviks. Aprillis näitas ultraheli, et mingeid tsüste enam pole, öeldi veel, et munasarjad on isegi normaalsest natuke väiksemad. Tsükkel oli peale pillide võtmise lõppu normaalne 30-31 päeva ja nii kuni augusti lõpuni. 29. august oleks pidanud päevad hakkama, aga ei midagi. Alakõhus on päevadele sarnased valud, rinnad on valusad, kehatemperatuur on 37-37,2.
Kas PCO võib taastuda või võib olla tegemist rasedusega?

Lugupidamisega
Reeli

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Kui menstruatsiooni pole alanud, rinnad on hellad ja temperatuur normist pisut kõrgem , on ilmselt tegemist rasedusega. Tuleb teha rasedustest.
dr. Seemen