esimene vahekord 30.08.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Kevadel eemaldati operatsiooni käigus tupe vahesein, mis takistas tampoonide kasutamist ja suguelu alustmist. Tampoone sain koheselt kasutama hakata, ent katsed vahekorda astumiseks on ebaõnnestunud: ülimalt valulik ning isegi kui olen olnud nõus vaatamata valule jätkama, on sisestamine olnud võimatu. Operatsioon oli olnud arsti sõnul edukas. Eestlastiku valehäbi tõttu ei ole söendanud arstiga veel konsulteerida, sest äkki on minuga toimuv tavaline?Teilt sooviksingi nõu, kuidas edasi toimida!
Ette tänades,
M.T (20)

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupetud M.T !
Teie mure on arusaadav. Peale operatsiooni ongi inimlik hirm ja ka valutunne.
Soovitan reserveerida Teid opereerinud arstile aeg. Arst saab Teid vaadata tupe kaudu peegliga, mis on nagu väike "treening" ning hinnata operatsioonijärgset seisundit. Valu ei peaks kannatama.
Seniks saate oma partneriga nõu pidada ja kasutada apteegi intiimpesuvahendeid ja libestusgeeli.
Naistearst G.Litter