hormoonravi üleminekuealisel 28.08.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, ja jõudu Teile!

Kui ohtlikuks kasvajate, s.h. rinna jm. vähkkkasvajate aspektist peate te esterogeenravi?

Kas ma saan võimalikke ohte ise vähendada, kui ma ei sooviks sellest ravist päriselt loobuda?

Kas on sellest kuskil näieks neti vahendusel või ka paberil midagi lugeda, mis ei ole tootjareklaam või tootva kontserni poolt üllitatud?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Hormoonasendusravi (östrogeen+gestageenravi) üleminekuperioodi vaevuste leevendamiseks võib julgelt kasutada kuni 5 aasta jooksul. Uuringud on näidanud, et risk rinnavähile 4-5 aastat kestva hormoonasendusravi jooksul ei tõuse.
Kui soovite veel infot hormoonasendusravi näidustustest ja vastunäidustustest, vaadake www.ens.ee, kus on kirjas ravijuhend.
dr. Seemen