Tsükli lühenemine 28.08.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
selline probleem. Lõpetasin Harmonet´i võtmise maikuust alates, eesmärgiga rasestuda. Praegu ma veel rase pole. Päevad toimuvad enam-vähem regulaarselt - 28-30 päeva on vahe. Viimasel kahel kuul on vere kogus tunduvalt vähenenud ning öösiti ei tule midagi. Lisaks on eritis kohati pruuni värvi. Kas on põhjust muretsemiseks?

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Vererituse kogus menstruatsiooni ajal võib erinevatel naistel olla erinev. Kui Teie tsükkel erineb tunduvalt sellest, milline Teil oli enne pillide kasutamist, võiksite siiski pöörduda naistearsti poole. Mõnikord harva võivad esineda menstruatsiooni taolised vähesed veritsused ka siis kui naine on rasestunud.
Tervitades Aire Sekavin