kas allergia või midagi? 22.08.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Peale igat vahekorda, kui kondoomi ei kasuta saan ma seene. Tegelikult kasutan ka Logesti tablette ja kondoom ei olekski vajalik aga pean kasutama, kuna muidu visiit arsti juurde jälle garanteeritud. Olen läbinud kõikvõimalikke kontrolle, ka partner on käinud korduvalt kontrollis ja saanud mitmed korrad päris tugeva anntibiootikumi kuuri. Ka kondoomi kasutades juhtub aegajalt, et seen tuleb, kuid ikkagi harvemini. Oman kindlat partnerit ja seega tahaks ükskord kondoomist loobuda. Olen kasutanud Poly-Gynaksi (midagi sellist, sinise karbiga) küünlaid. Need on siiani alati aidanud aga kuni järgmis korrani. Olen juba väsinud sellest ravimisest ja kondoomide kasutamisest. Kas tõesti minu probleemile mingit lahendust ei ole?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Lahendusi on, kuid peate tegema valikud:
1) kui kaua kasutate antibeebipille? , nende pikaaegne (üle 5 aasta) kasutamine soodustab tupeseene ägenemist
valige: kas pillid ja seene ägenemine või preservatiiv
2) antibiootikumide kõrvaltoimeks on seeninfektsioonide ägenemine, miks partner sai neid?
3) kuna Teil on kindel parner, on kasu ka koos ravimisest ja ka pidevast ravist, mis ei ole küll väga odav