rinna valulikkus 22.08.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Mul selline mure, et päevade ajal hakkab mul vasak rind valutama õigemini pistma. Rinnas tükki pole ma leidnud ning katsudes pole ka rind valus. Pärast päevade lõppemist on ka rind vahetevahel valus, näiteks siis kui ärritun. Millest selline asi võib olla? Kahe nädala pärast on mul kinni pandud ka naistearsti aeg. Kas selle ajani võib oodata või peaksin äkki kohe kusagile arsti juurde minema?

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Suure tõenäosusega on tegemist rinnanäärme tundlikkusega hormoonidele, mitte kasvaja haigusega, seega võite minna vastuvõtule Teile reserveeritud ajal. Teile hingerahu tagamiseks on vajalikud lisaks palpatsioonile ka uuringud. Kui olete alla 35 aastane, on esmasuuringuks rinnanäärme ultraheli uuring, kui üle 35 siis mammograafia.
Tervitades Aire Sekavin