menstruatsioontsükli häired 13.05.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Viimase kahe kuu jooksul on mul päevad hilinenud ja kestnud kauem kui tavaliselt. Käisin ka arsti juures eelmine nädal - tehti ultraheli, mis oli korras. Ultraheli viitas sellele, et päevad on just lõppenud. Põletikku ka ei ole. Nüüd nädal aega pärast päevade lõppemist, tekkis uuesti verejooks. Ja kõik on nii nagu oleksid uuesti päevad - pingetunne alakõhus, vereeritus on tavaline. varem selliseid probleeme ei ole olnud. Mingeid rasestumisvastaseid vahendeid ei kasuta, kuna on soov rasedaks jääda. Tänan!

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Menstruatsiooni lõppemise järel esinevat määrivat vereeritust täheldatakse tihti seoses emakasisese kaitsevahendi kasutamisega.Kuna Teil spiraali sees ei ole ja ka ultraheli näit oli normis,arvan,et Teil on tegemist lühenenud kollaskeha faasiga. Teine probleem,et peale päevade lõppemist tekkis uus verejooks,võiks olla seotud munaraku vabanemise järel tekkivast vere östrogeenisisalduse järsust langusest.Sellega üheaegselt võib tekkida ka valu alakõhtu. Kuna varem sellist probleemi pole olnud, arvan,et tegemist on füsioloogilise ilminguga,mis ravi ei vaja. Kui aga samalaadsed kaebused kestavad, soovitan Teil pöörduda günekoloogi poole,kes kontrollib Teie hormoonide sisalduse ja vajadusel määrab ka ravi.