Diabeet?Või Hüpohondrik? 19.08.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! On ilmselge, et läbi arvuti ei saa diagnoose panna...AGA on ju ilmselt teatavatele haigustele viitavaid primaarsümptome. Nii..olen 3,5 nädalat olnud kodune lihaste fastinaalse (?) põletiku tõttu, (selge, külmetanud), nimmelylid pole ahenenud, siiski kiirgab lihasvalu (?) vasakusse reide ja sealt alla. Seda kõike on saatnud väike palavik (37,5) kogu selle aja vältel, iiveldab, söögiisu pole, pea raske ja hooti peavalud (pidi olema normaalnähe Ibumetinile (400 mg)). Vere kliiniline pilt korras, ehkki 2-l korral leitud uriinist ketoose 15, 0 mmol/l ja 5,0 mmol/l (sain Nolicini 9-päevase kuuri, et ilmslet mingi infektsioon), veresuhkur vahemikus 4,8-5,4 mmol/l. Nüüd on lisandunud suvalises kehapiirkonnas (vasakus käes peamiselt) närvivalud, pistelised, mõneks hetkeks ja kaovad. Enesetunne endiselt halb ja suur vedelikupuudus. Aastaid tagasi mingite analüüside põhjal endokrinoloog väitis, et ilmslet ohustab mind tulevikus diabeet (siis äärmislet vähetähtis fakt minu jaoks..), mingeid preparaate ta ei määratud. Järgmine visiit endokrinoloogile 2 nädala pärast. Kas nt. diabeedi algstaadiumis on edasiste võimalike tüsistuste tõttu ohtlik (?) nii pikkk vahemik esimese võimaliku ravini?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere!
Teie kirja lugedes jääb mulje, et olete piisavalt eakas (Te pole maininud oma vanust). Kui uriinis on leitud ketokehasid ja samal on veresuhkur normis, võiks arvata, et tegemist on nälgimise tulemusega. MIlles väljendub Teie suur vedelikupuudus? Kas joote palju vett või urineerite palju?
Igal juhul soovitan endokrinoloogi korduskonsultatsioonile minna ja teha ära glükoosi tolerantsustest ( enne ei tohi Te siis süüa ega juua ja analüüs võtab aega 2 tundi).
Kaebuste järgi Teil diabeeti pole.