moodustised emakas 15.08.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
arsti juures tehti ulraheli, mis näitas pildil emakas mingeid "täpikesi" nagu arst ütles. Olen kuulnud müoomidest ja küsimuse peale, kas võib nendega tegu olla, vastas arst eitavalt. Uurisin internetist, aga ei leidnud selle kohta midagi. Küsimus oleks, et kui need ei olr müoomid, siis mida veel võib emaka limaskestal sellist olla tekkinud? Oma arst käskis mõne aja pärast tagasi tulla, et uuesti vaadata, aga teadmatus tekitab muret.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Ultraheli uuringul võib emakaõõnes leida (või kahtlustada) polüüpi, limaskesta paksenemist jne. Kindlasti tuleb teha korduv ultraheli uuring vahetult peale menstruatsiooni lõppu. Arvan, et muretsemiseks pole põhjust.
dr. Seemen