Seksimine on valus. 07.08.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen noor 23a. naine. Minu noormees on minust paar aastat vanem. Oleme käinud veidi üle aasta ja suguelu elanud natuke vähem kui aasta. Muret teeb mulle see, et seksimine on valus. Mu noormees teeb enne suguühet mulle väga hea eelmängu ja märgumisega probleeme pole. Kuid kui noormees minusse siseneb tõmbun ma krampi ega suuda kuidagi lõdvestuda.
Saan aru, et just see krambitamine asja valulikuks teebki, kuid kuidas siis kõige paremini lõdvestuda?
Pean lisama, et seksuaalset vägivalda pole mu kallal tarvitatud, kuna üks hea tuttav arvas just selle krambitamise põhjuseks.
Tänan

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Alateadlik hirm valuliku vahekorra eest põhjustab iga kord taas seksimist alustades krambi. See on psühholoogiline probleem ja sellega tuleb
tegeleda,s.t. et soovitan abi saamiseks ja erinevate lahendusvariantide leidmiseks pöörduda seksoloogi poole( näiteks Seksuaaltervise Kliinikusse dr. Rammuli juurde).
dr. Seemen