pco-sündroom 03.08.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

tere.olen 26.a. naine olen kasutanud diane-35 neli aastat, viimase aasta olen olnud ilma rohtudetta, sellel kevadel avastati mul pco-sündroom,peale seda tehti mulle laptr.operatsioon,mille käigus tehti munasarjadesse augud.Nüüd kirjutas arst mulle tabletid mis peaksid kaas aitama ovulatsiooni tekkele,olen tarvitanud neid kaks kuud seega 15 tabletti.siiani ei ole õnnestunud rasestuda.menstruatsioon on olnud algusest peale ebakorrapärane[algas 11.a.]
sooviksin teie arvamust ,kas mul on üldse võimalik rasestuda loomulikul teel või peaksin pöörduma mõne viljatusega tegeleva arsti poole?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Peale laparoskoopilist munasarja "drillimist" soovitan teha ovulatsiooni induktsiooni Seropheniga 6 kuu jooksul, jälgides ultrahelis munasarjas
folliikli(te) küpsemist( ovulatsiooni). Kui 1 aasta jooksul peale laparoskoopiat ei õnnest rasestuda, alles siis soovitan pöörduda viljatusega tegeleva spetsialisti poole, et planeerid edaspidi kunstlikku viljastamist. Usun, et teil õnnestub peatselt rasestuda, sest ovulatsiooni induktioon annab tavaliselt head efekti .
dr. Seemen